MÜKEMMEL OFİS MOBİLYALARI NASIL SEÇİLİR

MÜKEMMEL OFİS MOBİLYALARI NASIL SEÇİLİR

İtiraf etmekten nefret etsek de, ofiste çok zaman geçiriyoruz. Pek çoğumuz iyi tasarlanmamış bir ofis ortamında acı çekiyor ve bize verilen mobilyalarla yetiniyoruz. Bununla birlikte, bilgili olanlar, verimli, kişiselleştirilmiş bir çalışma alanı ve akıllıca tasarlanmış ofis mobilyalarının üretkenliğimiz ve genel etkinliğimizdeki tüm farkı yarattığının farkındadır.

İster profesyonel bir kurumsal alan ister küçük bir ev ofisi kuruyor olun, akılda tutulması gereken bazı hususlar vardır.

 

TEMEL İHTİYAÇLARINIZIN BİR LİSTESİ OLUŞTURUN

Hangi mobilyalara ihtiyacınız olacağını düşünmeye başlamadan önce, en temel ofis ihtiyaçlarınızın ayrıntılı bir listesini yapın. Liste, ofisiniz için sahip olmanız gereken bilgisayar, faks, yazıcı, telefon, dosya saklama vb. Öğeleri içermelidir.

Listenizi oluştururken, ofisi kullanmayı planladığınız yolları düşünün. Bir grafik sanatçısıysanız, bir bilgisayar ve daha büyük bir masa için alana veya resminiz için çalışma alanına ihtiyacınız olabilir. Bir danışmansanız, hassas belgeleri korumak için dosya dolaplarını kilitlemek için ek alana ve müşterilerle buluşabileceğiniz bir yere ihtiyacınız olabilir.

 

KONUMUNUZU SEÇİN

Kurumsal bir ortamdaysanız, konumunuz önceden belirlenmiş olabilir, ancak yine de bu alanı en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı düşünmeniz gerekir. Çoğu durumda, masa ofis girişine bakacak ve mevcut doğal aydınlatmadan yararlanacak şekilde konumlandırılmalıdır.

Ev ofis konumları, bir aile odasının köşesinden boş bir yatak odasındaki özel bir ofise kadar çok daha esnektir. Ev ofisinizin mutfak, aile trafiği ve gürültü gibi potansiyel dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak olduğundan emin olun. Önemli olan, iş için ayrılmış kalıcı bir alanınız olmasıdır.

 

SİZİN İÇİN ÇALIŞMAK ÜZERE TASARLANMIŞ MOBİLYALARI SEÇİN

Ofis mobilyası söz konusu olduğunda birçok seçenek vardır ve özellikle en merkezi bileşen olan ofis masası.

Çalışmanız için sadece bir yer gibi görünse de, kaliteli ofis mobilyaları teknolojinizi entegre etmeli ve verimliliği artırmalıdır. Elektronik bileşenlerinizi aklınızda bulundurun. Bilgisayarınızın ve yazıcınızın ötesinde cep telefonunuzu, video kameranızı veya müzik çalarınızı düşünün. İyi bir masa, bu çirkin kabloları gözden uzak tutmak için kablo yönetimi içerir.

Bir masanın üstünün dayanıklı olması gerekir, bu yüzden onu bozmaktan veya sabah kahvenizden çirkin bir yüzük bırakmaktan endişe etmenize gerek yoktur.

Günlük eşyaları gözden uzak tutmak için depolama içeren masaları arayın. Bilgisayarınız bir CPU kulesi gerektiriyorsa, onu temiz, korumalı ve havalandırılmış tutmak için onu içerecek depolama çözümlerini düşünün.

Uygun desteğe sahip ergonomik bir masa sandalyesi veya gün boyunca oturma ve ayakta durma arasında daha kolay geçiş yapmanızı sağlayan bir ayakta çalışma masası seçtiğinizden emin olun. Bize güvenin, sırtınız size teşekkür edecek!

 

STİLİNİZİ YANSITAN MOBİLYALARI SEÇİN

Şimdi yaratıcı olacaksın. Tarzınızı yansıtan mobilyaları seçin. Geleneksel mi yoksa çağdaş bir şey mi arıyorsunuz? Ahşap mobilyalar daha geleneksel bir his verirken, çelik ve cam parçalar daha modern ve endüstriyeldir. Geçiş ortamı için, bu malzemelerin bir kombinasyonunu düşünün. Profesyonel bir ofisin tutarlı bir görünüme ihtiyacı vardır, bu nedenle masalarınız, saklama dolaplarınız, sandalyeleriniz ve diğer öne çıkan öğeleriniz için ortak bir estetik seçin.

 

DOSYALAR VE MALZEMELER İÇİN HESAP

Ofisinizi oluşturan diğer tüm unsurları unutmayın. Harika bir masa bir şeydir, ancak evrak ve malzemelerle üst üste yığılmışsa çalışmaya elverişli değildir. Her şeyi düzenli ve düzenli tutmak için dosya saklama çekmecelerini ve dolaplarını kullanın. Mobil dosya dolapları esnekliğin yanı sıra ek çalışma alanı sağlar. Dosyalarınızı güvende tutmak için bir kilitli dosya dolabı gerekebilir. Alan dar ise, dikey alandan yararlanmak için ofisinize raf eklemeyi düşünün,

Etkili bir ofis yaratmak için her şeyin bir yeri olması gerekir.

Bileşen sistemleri bu konuda en fazla esnekliği sunarak, ofisinizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için çalışma yüzeylerini, dosya depolamayı, malzeme dolaplarını ve daha fazlasını birleştirmenize olanak tanır.

 

Her şey için bir yeriniz olduğunda, ŞU ANDA YAPIN! Ofisinizin kurulumunda detaylara dikkat ederek gerçekten çalışmak istediğiniz bir alan yaratmış olmanızı sağlayabilirsiniz

 

ilham almak için İTKAN Ofisnin ofis koleksiyonlarına göz atın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

× Canlı Destek'e hoş geldiniz